MÜŞTERİ
BAŞVURU
FORMU

Alp Süpermarket Çatısına GES Kuracak

1 Şubat 2023 Çarşamba

Denizli’de faaliyet gösteren perakende sektörünün deneyimli markası Alp Süpermarket, Fokus Enerji ile merkez depo/lojistik merkezi çatısına anahtar teslim güneş enerji santrali kurulumu anlaşması imzaladı. Bu iş birliği ile ilk aşamada firmanın çatısına 171,1 kWp gücünde güneş enerji santralinin kurulumu tamamlanacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fokus Enerji GES Projeleri Yöneticisi Ömer Fındık, şirketlerin yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlarının arttığını belirterek, Türkiye’de 2022 yılında güneş kaynaklı üretim miktarının geçen yıla göre neredeyse % 55,7 artarak üretim kaynakları arasında en fazla artış gösteren kaynak tipi olduğuna dikkat çekti. Özellikle fabrika, hastane, otel, alışveriş merkezi gibi şirketlerin, tesis çatılarına güneş enerji santrali kurulumlarına öncelik verdiklerini ifade ederek, Fokus Enerji olarak yeşil enerji kaynaklarına yatırım yapmak isteyen şirketlere hizmet vermekten duydukları memnuniyet dile getirdi. 

İmzalanan anlaşmanın ardından, müşterilerine hesaplı alışveriş sunmayı ön planda tutarken işletme maliyetlerini de düşürmeyi hedeflediklerini dile getiren Alp Süpermarket Yönetim Kurulu Başkanı Derviş GEDİK’in konu hakkındaki açıklaması şöyle oldu: “Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretime yatırım yaparak çevreye karşı sorumluluğumuzu yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. Yatırımımızla daha yaşanabilir bir dünyaya destek sağlarken, işletme giderlerimiz arasında en yüksek paya sahip olan elektrik giderlerimizden de tasarruf etmeyi, müşterilerimize daha ekonomik fiyatlar sunabilmeyi amaçlıyoruz.”

Anahtar teslim projeden 220.750,00 kWh olarak hedeflenen elektrik üretimi sayesinde yılda 6.307 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk 132.450 kg karbon emisyon azaltımı sağlanacak. 

© Copyright 2023 Fokus Enerji. All Rights Reserved.